Arda Ayten'den "Milyonluk" başarı!

Giriş Tarihi: 07 Ekim 2019 19:23

atv’nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geldi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir milyonluk soruya gelmeye hak kazanan 20 yaşındaki Arda Ayten, büyük bir başarıya imza attı. Ekran başındaki milyonlar da milyonluk soru için yarışan Arda Ayten'in heyecanına ortak oldu.

Bir milyonluk soruyu açtırmadan önce genç yarışmacıyla sohbet eden Kenan İmirzalıoğlu, Arda Ayten'in heyecanını paylaştı. Kitaplara karşı büyük bir ilgisi olduğunu ifade eden 20 yaşındaki Arda Ayten, lisans eğitimine Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi'nde devam ettiğini ifade etti.

Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Arda Ayten, Kim Milyoner Olmak İster'de kendisi hakkında merak edilenleri de cevapladı.

Arda Ayten'in yıkan ölüm!

Bir milyonluk soruya ulaşan yarışmacı Arda Ayten, lisede aynı sınıfta okuduğu yakın arkadaşı Kadir'i aniden kaybettiğini ve çok etkilendiği için üniversite sınavından düşük puan aldığını söyledi.

Kim Milyoner Olmak İster'de bir milyonluk soruyu açıldı!

Kim Milyoner Olmak İster, yeni sezona bir milyonluk soruyla start verdi. Bir milyonluk soruda Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı on kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nda Vatan, Kan, Toprak ve Yurt kelimenden hangisinin diğerlerinden daha az sayıda geçtiği soruldu. "On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?" sorusunu yöneltilen Arda Ayten'in bir milyonluk soruyu bilip bilmediği merak konusu oldu.

Arda Ayten 1 Milyonun sahibi oldu!

Kim Milyoner Olmak İster'de bir ilk yaşandı ve Arda Ayten, 12.soruya doğru cevap vererek bir milyon değerindeki ödülünün sahibi oldu. Kenan İmirzalıoğlu, genç yarışmacıyı sarılarak tebrik etti.

Kim Milyoner Olmak İster'in 835. Bölümünü izlemek için tıklayın!

Etiketler: Kimmilyonerolmakister

diğer haberler

Arda Ayten'den "Milyonluk" başarı!
2013'te ABD'li bir hava yolu şirketinin sefer yapan uçağında bir yolcunun sürekli hangi şarkıyı söylemesinden dolayı uçak acil iniş yapmak zorunda kalmıştır?
"Navigasyon"un eş anlamlısı olan kelime hangisidir?
Kutsal Roma- German İmparatorluğu için "Ne kutsal, ne Romalı, ne de bir İmparatorluk" diyen kimdir?
Hangi adda bir yemek vardır?
"Titanic" filmiyle hatırlanan "My Heart Will Go On" şarkısını gittiği her yerde duymaktan bunaldığını ve ne zaman duysa kusacak gibi olduğunu söyleyen kimdir?
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN