Müge Anlı ve dostları mobil aşevi Elazığ’a gidiyor

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2020 12:08

Bir programdan fazlası olan Müge Anlı’yla Tatlı Sert sosyal projelerle de gündemde. Geçtiğimiz Ramazan ayında Kızılay işbirliği ile aşevi bağış kampanyası başlatılmıştı. İşte o projenin meyvesi mobil aşevi Atv stüdyolarının bahçesinde tanıtıldı. Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü afetlerde görev alacak mobil aşevi ilk olarak Elazığ’da hizmet verecek.

Bağışlar ile yapılan aşevi depremzedeler için yola çıkıyor. 5'i mobil olmak üzere 7 aşevi 1500 kişiye sıcak yemek çıkaracak. 1 Mart'ta hizmete girmesi planlanan aşevinde Müge Anlı, Ramazan ayında iftar açmak istediğini de söyledi.

Bağışlar "Müge" yazılarak 2868'e atılan mesajlarla toplandı

Erzurum ve Gaziantep'te ise iki sabit aşevi inşa edilecek. Gaziantep'teki aşevi bu ay sonunda hizmete girecek. 1 Martta her gün 3 öğün yemek verilecek. İhalesi tamamlanıp, Şubat ayında inşaatına başlanacak olan Erzurum'daki aşevinin ise, Mayıs ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Ayrıca İstanbul Bahçelievler Özcan-Başak Halaç Özel Eğitim Okulu'ndaki öğrenciler Müge Anlı'ya okul ihtiyaçları için başvurmuştu. Kızılay bu isteğe kayıtsız kalmadı, sınıfların tefrişatı yapılarak, öğrencilerin istekleri karşılandı.

Müge Anlı'da Bağış rekoru kırıldı

Yurtiçi ve yurtdışından atılan mesajlarla 6 milyon 600 bin lira toplandı. Yaptırılan mobil aşevi ilk olarak Elazığ deprem bölgesinde hizmet vermek üzere yola çıktı. Siz de bağış yapmak isterseniz "Müge" yazarak 2868'e mesaj atarak 10 tl bağışta bulunabilirsiniz.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın

https://www.atv.com.tr/webtv/muge-anli-ile-tatli-sert/ozelvideo/muge-anli-cocuklar-gibi-sevindi?id=48f5085e-0bde-4328-88e1-1fde409e2f44

diğer haberler

Müge Anlı ve dostları mobil aşevi Elazığ’a gidiyor
Tuğba Özbek ve Nedim Süzgün'ün heyecanlı bekleyişi!
"Abla" dediği sevgilisini öldürdüğünü itiraf eden Ahmet Cönk tutuklanarak cezaevine gönderildi!
Müge Anlı, baba ile oğlu kavuşturuyor! 19 yaşındaki Halil Koçak'ın filmleri aratmayan hayat hikayesi!
"Müge Anlı ve Dostları Mobil Aşevi!" depremzedelerin yaralarını sarmak için Elazığ'da!
Dursiye Sağlam'dan acı haber! Vahşice öldürüldü! Sevgiliden kan donduran itiraf!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN