Palu ailesi davasında son dakika gelişmesi!

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2020 12:56
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020 10:56
ABONE OL

Enişte Tuncer için ağırlaştırmış müebbet istemi!

"Palu ailesi" olayı Türkiye'nin gündemine oturdu. Müge Anlı'nın ortaya çıkardığı "Palu ailesi" olayında son dakika gelişmesi! Cinayet, tecavüz, işkence ve çocuk istismarı iddiaları üzerinde yapılan çalışmalarda sona gelindi!

atv'nin reyting rekormeni programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te işlenen Palu Ailesi ile ilgili ortaya atılan iddialar kan dondurdu. Ailenin damadı Tuncer Ustael hakkında çocuk istismarı, tecavüz, işkence gibi suçlamalar ortaya atıldı. Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce kaybolan Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal'ın (8) cansız bedenlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğü iddiası üzerine yapılan kazı çalışmalarında 20 santim uzunluğunda bir kemik parçası bulundu. Palu Ailesi olayında bugün sıcak bir gelişme yaşandı.

"Palu Ailesi" olayı nedir?

Türkiye'nin gündemini değiştiren olayda neler yaşanmıştı? Havva Palu, oğulları İsa ve Fatih Palu ile birlikte Aralık ayı sonunda 2008 yılında kaybolan kızları Meryem ve ondan bir yıl sonra kaybolan torunu Melike'nin bulunması amacıyla atv'nin fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te başvurmuştu.Ancak programın her yayınında ortaya çıkan bilgiler, ailenin bazı üyeleri hakkında çocuk istismarı, cinayet ve aile içi şiddet gibi bazı iddiaların ortaya atılmasına yol açtı. Anne Havva Palu'nun kızı ve torununu öldüren damat Tuncer Ustael'e yardım ettiği öne sürülmüştü. Tuncer Ustael'in karısının kardeşi İsa Palu'nun bacanak Ahmet'in cinayetinde yardım ettiği de öne sürüldü.

Öz çocuğuna, yeğenine ve baldızına tecavüz!

Hurda bir araçta ailesiyle birlikte yaşayan 32 yaşındaki Meryem Tahnal, 10 yıl önce tuvalet ihtiyacını gidermek için araçtan ayrıldı. Ardından esrarengiz biçimde ortadan kayboldu. Meryem Tahnal'ın akibeti gizemini korurken Müge Anlı, canlı yayınında ortaya çıkan bilgiler ışığında sır perdesini araladı. Tuncer Ustael hakkında dehşete düşüren bilgileri Müge Anlı canlı yayında paylaşırken, anne – kızın gömüldüğü iddia edilen yerde Kocaeli Emniyet Ekipleri, kadavra köpeği Melo ile arama başlattı. Tuncer Ustael'in aynı zamanda sadistik cinsel fantezileri olan, işkence yaparak tecavüz etmekten hoşlanan bir adam olduğu iddia edilmişti.Sürekli işkence ettiği ve cinlerle korkuttuğu karısının önünde baldızına, kendi öz çocuklarına ve yeğenlerine tecavüz ettiği öne sürülen Tuncer Ustael, erkek çocuk ve erkek yeğenine fiili livatada bulunduğu da iddia edildi.

Palu ailesi suçlamalara ne cevap veriyor?

Palu ailesinin program boyunca gerek kayıplardan gerekse de başlarına gelen bir dizi olaydan dolayı Tahnal ailesini sorumlu tuttu. Palu ailesi, 2008'de kaybolan Meryem ve 2009'dan bu yana kendisinden haber alınamayan Melike'nin Tahnal ailesinin fertlerinin yanında olduğunu öne sürüldü. Cezaevinde tutuklu bulunan Hava Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Melek Palu ve Emine Ustael ile onun eşi Tuncer Ustael'in bugün Kocaeli Adliyesi'nde yargılanmasına devam edildi.

Palu Ailesi 6. kez hakim karşısında!

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Palu Ailesi davasında aile fertleri 6. kez hakim karşısına çıktı. Sanık Tuncay Ustael'in canavarca hislerle Meryem Tahnal'ı öldürdüğü yönünde mütalaasının yapıldığı ve bugün karar duruşması olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Enişte Tuncer için ağırlaştırmış müebbet istemi!

Komşu Fırat Bey'in Meryem Hanım'ı ağaca bağlanmış şekilde gören şahit olduğu vurgulandı. Adam öldürme hürriyetten mahrum bırakma izinsiz banka kartını kullanma suçlarından Tuncer Ustael'in yargılandığı ailesinin diğer fertlerinin ise, cinayete yardım etmek ve suçu örtbas etmekten yargılandığı belirtildi. Enişte Tuncer, ağırlaştırmış müebbet istemiyle yargılanıyor.

Palu ailesi davasında karar çıktı!

Mahkeme heyeti, sanık Tuncer Ustael'in, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı" kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "hürriyeti yoksun kılma" suçundan 4 yıl, "kredi kartının kötüye kullanılması" suçundan 3 yıl olmak üzere toplam 7 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Heyet, Emine Ustael, Hava, İsa, Ayşe Palu'yu, "kasten öldürmeye yardım etme" suçundan 12 yıl 6'şar ay hapse mahkum etti.

Fatih Palu'ya suçun işlendiği tarihte yaşı küçük olduğu için 8 yıl 4 ay hapis cezası veren heyet, sanığı tahliye etti.

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor...

Müge Anlı hafta içi her gün 10.00'da atv'de!

diğer haberler

Palu ailesi davasında son dakika gelişmesi!
Perşembe'nin değişmeyen birincisi ''Bir Zamanlar Çukurova''
Hasret bitiyor, Milyoner başlıyor!
Türkiye 16 yaşındaki hamile kızı konuşuyor! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 23 Eylül Çarşamba
Bir Zamanlar Çukurova'nın 65. Bölümünde neler yaşanacak?
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 23 Eylül Çarşamba 2020 neler oldu?
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN