Saniye evlat hasretini Üzüm kızla giderdi!

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2020 22:08
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020 22:17
ABONE OL

Bir Zamanlar Çukurova 55. Bölümünde annesi ölen Üzüm kıza Saniye sahip çıktı. Ona annesinin yokluğunu hissettirmeyen Saniye tüm bildiklerini ona da öğretmek istiyordu. Kimsenin kendinden üstün olmasını istemeyen Saniye, sadece Üzüm’ün kendisinden öteye geçmesini, eğitim alıp çok başka yerlerde olmasını istiyordu.

Huğların yanına giden Saniye Üzüm kızı da yanında götürdü. Traktörün üstünde yanına oturttuğu Üzüm'le eksik yanını tamamlıyordu. Tarlaları teftişe giderken ikisi de çok mutluydu. Biri anne, diğeri de evlat hasretini gideriyordu.

"Senin 'Saniye anne' diyen dillerine kurban!"

Üzüm ona "Saniye anne" diyordu. Üzüm her "Saniye anne" dedikçe Saniye'nin içi gidiyor, annelik duyguları depreşiyordu. Annelik duygusunu Üzümle tadan Saniye'nin mutluluktan içi içine sığmıyordu. Üzüm'ün annesi artık Saniye olmuştu. Bunu iki tarafta da gönüllü kabullenmişti.

Üzüm: "Saniye Anne bana da öğretsene…"

Zeliş'in Üzümü anne yokluğunu çekmiyordu artık, kimsesiz değildi. Büyüyünce hanım kâhya olmak isteyen Üzüm'ü okutmak istiyordu Saniye. Kendisini geçsin, kaderini yaşamasın istiyordu. Üzüm okuyacak, hâkim olacak, öğretmen olacak, belki de vali olacaktı.

"Ben doktor olacağım, anneleri iyileştireceğim"

Üzüm kızın hayalleri farklıydı. O büyüyünce doktor olmak istiyordu. Doktor olursa, hasta olan anneleri ölümden kurtarabilirdi. Anneleri ölen çocuklar da üzülmezdi. Annesini kurtaramamıştı belki ama diğer bütün anneleri kurtarabilirdi. Çocuk yüreğiyle bunu istiyordu. Hatta Saniye annesi bile hastalanırsa, yine o iyileştirecekti. Saniye, Üzüm'ün bu düşüncelerini öğrendiğinde kalbi daha da eridi, Üzüm'ün kalbiyle bir oldu. Üzüm, bu hayatta ona verilen en güzel hediyeydi.

Haberin videosunu izlemek için

https://www.atv.com.tr/webtv/bir-zamanlar-cukurova/ozelvideo/hanim-kahya-uzum?id=918ea40c-03df-4316-aca2-35f1faeba572

diğer haberler

Saniye evlat hasretini Üzüm kızla giderdi!
Maria ile Mustafa dizisine Rahmi Dilligil katıldı
Perşembe'nin değişmeyen birincisi ''Bir Zamanlar Çukurova''
Hasret bitiyor, Milyoner başlıyor!
Türkiye 16 yaşındaki hamile kızı konuşuyor! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 23 Eylül Çarşamba
Bir Zamanlar Çukurova'nın 65. Bölümünde neler yaşanacak?
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN