Palu ailesine ceza yağdı!

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2020 11:10

Kamuoyunda 'Palu ailesi' olarak bilinen davada, tutuklu sanık Tuncer Ustael'e ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis, diğer tutuklu 5 aile üyesi ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert 14 Şubat Cuma! Müge Anlı ile Tatlı Sert son bölüm! Son dakika Müge Anlı!

Tuncer Ustanel'e müebbet, 4 sanığa 12 yıl 6 ay hapis!

Türkiye'nin gündemini belirleyen davada karar çıktı. Müge Anlı'nın ortaya çıkardığı ve tüm Türkiye'nin nefesini tutup izlediği Palu ailesi olayında sanıklara ceza yağdı. Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde 6. görülen duruşmanın bir numaralı sanığı Tuncer Ustanel, Meryem Tahnal'ı "acı çektirerek kasten öldürme ve öldürmeye iştirak" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbetle yargılandı. Cumhuriyet başsavıcısı tutuklu sanık Tuncer Ustael'e "canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı" kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 4 yıldan 14 yıla kadar, "banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası verilmesini, diğer tutuklu sanıklar hakkında da "kasten adam öldürmeye yardım etme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 17'şer yıldan 32'şer yıla kadar hapis cezası talep etti.

"Herkesle mahşerde hesaplaşacağız!"

Suçlamaları kabul etmeyen Tuncer Ustael, " Herkesle mahşerde hesaplaşacağız. Tahnal ve Palu ailesiyle dinlenen bazı tanıklardan şikayetçiyim. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Verilecek ceza varsa verin. Başka bir diyeceğim yoktur." dedi.

Eşi Tuncer Ustanel'i koruyan ve kendi annesinin suçlu olduğunu söyleyen Emine Ustanel : "Eşim Tuncer, Meryem Tahnal'ı dövmemiş ve ağaca bağlamamıştır. "Annem Hava, Tahnal ailesinden korkusuna ve kendi suçlarının ortaya çıkmaması için eşimi suçlamıştır. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum." şeklinde konuştu.

Anne Hava Palu da suçlamaları kabul etmeyerek Tuncel'in baskısı altında olduğunu belirtti.

İsa Palu ve Ayşe Palu da avukatları suçsuz olduklarını yönünde beyanda bulundu.

Aİlenin küçük oğlu Fatih Palu, "O tarihte yaşım küçüktü. Hiçbir şeye karışmadım. Tuncer'den şikayetçiyim. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." şeklinde kendini savundu.

Tuncer Ustael'in avukatı ortada ceset olmadığı için bütün sanıkların belirterek bütün sanıkların beraatini istedi.

Palu ailesi davasında karar çıktı!

Mahkeme heyetinden sanık Tuncer Ustael'in, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı" kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "hürriyeti yoksun kılma" suçundan 4 yıl, "kredi kartının kötüye kullanılması" suçundan 3 yıl olmak üzere toplam 7 yıl hapisle cezalandırılması yönünde karar çıktı.

Heyet, Emine Ustael, Hava, İsa, Ayşe Palu'yu, "kasten öldürmeye yardım etme" suçundan 12 yıl 6'şar ay hapse mahkum etti.

Fatih Palu'ya suçun işlendiği tarihte yaşı küçük olduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor...

Müge Anlı hafta içi her gün 10.00'da atv'de!Palu ailesiyle ilgili diğer haberler için tıklayın!

diğer haberler

Palu ailesine ceza yağdı!
Megakentte sivrisinek kabusu!
"Maske tak" diyen şoförü öldüresiye dövdü!
Gelibolu alevlere teslim oldu!
7 yıl sonra gelen cinayet itirafı! Kuzeni Levent Karaduman'ı öldürdüğünü kabul etti!
Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni sezon yeni bölümü ne zaman?
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN