Bulunan kol Özcan Eren’in mi?

Giriş Tarihi: 16 Mart 2020 17:53

Müge Anlı’da ele alınan bir kayıp ile ilgili Manisa Soma Sevişler Baraj Gölü’nde kesik bir insan kolu bulundu. Harekete geçen emniyet mensupları, aynı bölgede şüpheli bir şekilde kaybolan Özcan Eren’in kaybında, iddiaların odağındaki Veteriner Mehmet Bey’i gözaltına aldı. Kol ise, aileden alınan DNA örneği ile birlikte, karşılaştırılacağı İzmir Adli Tıp kurumuna gönderildi.

Veteriner tutuklandı!


Veteriner Mehmet sorgusunda, fidye mektubunu Özcan'la birlikte yazdıklarını ve dedesinin köydeki evlerine koyduğunu itiraf etti. Mehmet, Özcan'ı kendisinin öldürmediğini söylese de, delilleri karartmak ve adli makamları yanlış yönlendirmek suçundan tutuklanıp ceza evine gönderildi. Kayıp Özcan Eren'in ailesi, Veteriner Mehmet Bey'i suçlayarak, artık evlatlarının cenazesinin bulunmasını istedi. Soma'da kaybolan başka birisi olmadığı için, bulunan ceset parçasının kendi oğullarına ait olduğunu düşünen ailesi, Mehmet'in artık suçunu itiraf edip cezasını çekmesini istediklerini söyledi.
DNA örnekleri alındı!


Programda, bulunan kesik kolun bir torbaya koyulduğunu ve balıkların torbayı parçalaması üzerine ortaya çıktığı ifade edildi. Bu durum cesedin diğer parçalarının ayrı torbalara konulmuş olabileceği ihtimalini güçlendirdi. Programa gelen bilgilere göre, kol omuzdan kesilmiş ve çok muntazam bir şekilde parçalanmıştı. Bu durumun Özcan Eren'in öldürmüş olma ihtimalini güçlendirdiği ve şimdi bulunan parça için Özcan'ın ailesinden DNA örneği alınıp karşılaştırılacağı olayın İzmir Adli Tıp kurumunda olduğu bilgisi verildi. Veteriner Hekim Mehmet'in başından beri çelişkili ifadeler verdiği, çok fazla kumar borcu da olduğu ifade edildi.
Baraj gölünden canlı bağlantı yapıldı


Kesik kolun bulunduğu baraj gölünün Özcan'ın sinyalinin koptuğu son nokta olması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Bahsi geçilen bölgede arama çalışmalarının başladığı. Derinliği 20 metreyi bulan baraj gölünde balık adamlar da arama çalışmalarına katıldı. Özcan Eren'in ailesi de arama çalışmalarının yapıldığı bölgeye geldi. Özcan'ın annesi, artık mahvolduklarını ve "Özcan'ın nereye atıldığını biliyorsa lütfen söylesin!" şeklinde serzenişte bulundu. Oğullarını ölü ya da diri geri istediklerini belirtti.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın!

diğer haberler

Bulunan kol Özcan Eren’in mi?
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN