Çin: İlacı bulduk

Giriş Tarihi: 18 Mart 2020 18:49

atv Gün Ortası’nda, koronavirüs haberleri işlenmeye devam ediyor. “Dünya virüse çare bulacak mı?” Sorusunun yanıtı aranırken, koronavirüs ile ilgili Çin’den çarpıcı bir iddia geldi. Çin’in Ankara büyükelçisi 2014 yılında bulunan bir ilacın tedavi sürecinde kullanılabileceğinin kanıtlandığını belirtti.

Koronavirüs aşısını Çin mi buldu?

Çin'in Ankara büyükelçiliğinin sosyal medyadan paylaştığı "İlacı bulduk. 4 günde iyileştiriyor." açıklamasının detaylarını a haber muhabiri Sadi Kaymaz atv ekranlarından anlattı. Çin'den yapılan "İlacı bulduk" paylaşımını Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü a haber yayınında sıcağı sıcağına değerlendirdi. "İlaç konusunda mutsuz olmayalım, olumlu bir gelişme." diye konuştu.

Tüm merak edilenler Gün Ortası Bülteni ile atv ekranlarında… Son dakika gelişmeleri, siyaset ve ekonomi haberleri, anne - bebek ve sağlık konularında özel dosyalar, hepsi saat 13:00'te atv Gün Ortası bülteninde yer alıyor. atv Gün Ortası Bülteni, Deniz Türe'nin sunumuyla, hafta içi her gün 13.00'te atv'de…

Haberin videosunu izlemek için tıklayın!

diğer haberler

Çin: İlacı bulduk
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN