Koronavirüsün aşısı bulundu mu?

Giriş Tarihi: 18 Mart 2020 18:16

atv Gün Ortası’nda, koronavirüs haberleri an be an verilmeye devam ediyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca kamuoyunu her gün bilgilendirmeye devam ediyor. 19 Mart Salı 19:50’de yaptığı açıklamalarda 89 yaşındaki bir hastanın hayatını kaybettiğini açıkladı. Hastanın virüsü Çin temaslı bir işçiden kaptığını söyleyen sağlık bakanı Koca herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet etti. Ayrıca vaka sayısının da 98’e çıktığını açıkladı. Şu sıralarda en çok merak edilen soru ise “Koronavirüsün aşısı bulundu mu?”

İlk aşı… İlk tedavi iddiası…

Amerika'da ilk deneklere aşının vurulduğu açıklandı. Sadece Amerika değil, Almanya, Avustralya, Güney Kore, İsrail'de de dev şirketler çalışmalarına hızla devam ediyor. Avustralya'dan bir iddia geldi. "İlacı bulduk" dediler. Peki bu iddia ne kadar doğru? Dünya tedavide hangi ilaçları kullanıyor. Sıcaklık artınca virüsün etkisi azalacak mı? İşte tüm bu soruların cevapları atv Gün Ortası Bülteni'ndeydi.

Tüm merak edilenler Gün Ortası Bülteni ile atv ekranlarında… Son dakika gelişmeleri, siyaset ve ekonomi haberleri, anne - bebek ve sağlık konularında özel dosyalar, hepsi saat 13:00'te atv Gün Ortası bülteninde yer alıyor. atv Gün Ortası Bülteni, Deniz Türe'nin sunumuyla, hafta içi her gün 13.00'te atv'de…

Haberin videosunu izlemek için tıklayın!

diğer haberler

Koronavirüsün aşısı bulundu mu?
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN