Nihat Hatipoğlu youtube trend listesine girdi

Giriş Tarihi: 18 Mart 2020 16:05

İbretlik videoları Dosta Doğru programında atv ekranlarına taşıyan Prof Dr. Nihat Hatipoğlu, boş kalan Kâbe’nin ziyaretine gelen kuş sürüsünü yorumladı. Kâbe’nin Allah’la buluşmanın bir sembolü olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, Kâbe’nin boş kalmasının kendisini üzdüğünü söyleyerek, bir Türk umrecinin cep telefonu ile çektiği görüntülerle biraz teselli bulduğunu anlattı. Kâbe’de tavafın kıyamete kadar süreceğini ifade eden Hatipoğlu’nun bu yorumu youtube trendler listesine girdi.

"2 Kâbe var, birini melekler tavaf ediyor"

Kuşların Kâbe'yi tavaf etmesinden çok etkilenen Hatipoğlu Yangın, sel ve baskınlarda bile tavafın durmadığı Kâbe'nin mahzun bırakılmayacağını ifade etti. "Kâbe hiç yalnız kalmaz insan yoksa kuşlar var, kuşlar yoksa melekler var" dedi. Bir nöbet değişimi gibi insanların olmadığı zamanlarda gelen kuşların ibretlik olduğunu söyledi. Hatipoğlu programda, Kâbe'nin izdüşümünde semada meleklerin her an tavafı devam ettirmekte olduğunu anlattı. Beytü'l Mâmûr denilen göklerdeki yerde her gün, 70 bin meleğin tavafa girdiğini, kıyamete kadar aynı meleğe bir daha tavaf sırasının gelmeyeceğini de söyledi. Peygamber efendimizin Miraç yolculuğu sırasında bu duruma şahit olduğunu da belirtti.

Kâbe'yi tavaf eden kuşlar trend oldu

Dünya koronavirüs önlemlerine ibadethaneler de girdi. İslam ve Hristiyan dünyasında cami ve kiliselerde toplu ibadetler yapılmamaya başlandı. Müslümanların en büyük ibadet yerleri olan Mescid-i Haram ziyaretleri de durduruldu. Türkiye'de camilerde cemaatle namaz kılınmasına tedbiren ara verilirken, en büyük cami olan Kâbe'de ise önlemler daha da sıkı. Bu bütün İslam âlemini hüzünlendirirken, ortaya çıkan bir video Kâbe'nin sahibi Allah'ın, o mübarek yeri ibadetsiz bırakmayacağı düşüncesini bir kez daha gözler önüne serdi. Yasak konulmadan önce mukaddes topraklara en son giden umrecilerden birinin cep telefon kamerasına, Kâbe'nin üstünde sürü halinde, tavaf ediyormuşçasına defalarca tur atan bir kuş sürüsü takılmıştı. 12 Mart Perşembe Dosta Doğru ile 15 Mart Pazar günü Kur'an ve Sünnet programında konuyu gündeme taşıyan Prof Dr. Nihat Hatipoğlu youtube trendler listesine girdi.

diğer haberler

Nihat Hatipoğlu youtube trend listesine girdi
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN