O ilaç, bu ilaç mı?

Giriş Tarihi: 18 Mart 2020 19:57

Anchormenliğini Cem Öğretir’in yaptığı atv Ana Haber Bülteni, coronavirüs haberlerini gündeme getirmeye devam ediyor. Dünyayı kasıp kavuran virüsün en çok tedavisi merak ediliyor. Parasetamol ve Ibuprofen içeren ilaçlar bugün google’de en çok aranan kelimeler oldu. #BirlikteBasaracağız etiketi ile ekranlara gelen atv Ana Haber Bülteni’nde Japonya’da satılan ve coronavirüse iyi geldiği iddia edilen Favipiravir ilacını masaya yatırdı.

'Favipiravir' Corona'ya iyi geliyor mu?


İnternet arama motorlarında herkes 'Favipiravir' kelimesini aratıyor. 'Favipiravir' Japonya'da satılan bir ilacın adı. Şimdilik Türkiye'de olmayan bu ilacın dünyada Japonya'dan başka bir yerde de olmadığı ifade edildi. Bu ilacı kullananların virüsten kurtuldukları iddia edildi. Cem Öğretir atv Ana Haber olarak bu ilacı takipte olduklarını söyledi. Haber bülteninde enfeksiyon hastalıkları uzmanı Mehmet Ceyhan'ın özel açıklamaları ile Favipiravir ilacını değerlendirildi.
atv Haber, Türkiye'nin sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya da devam etti.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın!

diğer haberler

O ilaç, bu ilaç mı?
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN