Müge Anlı kayıp kızını 15 dakikada buldu

Giriş Tarihi: 19 Mart 2020 11:39

Mehmet Şahin aylardır aradığı kızını buldu. Babasının bir buçuk yıldır göremediği Kader, Müge Anlı yayınında bulundu. Kader yayına bağlandı. Sivas'ta olduğunu söyledi. Evlendiğini ve sekiz dokuz aylık evli olduğunu söyledi. Kızının bu kadar kısa bir sürede bulunmasına sevinen Mehmet Bey, hazır programa gelmişken, Cerrahpaşa'ya tedavi için yattıktan sonra bir daha haber alınamayan kayıp bir teyzesinin olduğunu söyledi. Onun da bulunmasını istedi. Bunun üzerine Müge Anlı kendini kayıp şube müdürü gibi hissettiğini söyledi.

7 Temmuz 2018'ten beri kayıp olan Kader, bir süre annesi ve ardından dedesinin yanında kaldıktan sonra kayıplara karışmıştı. Babası, annesiyle tartıştığı için bir süre dedesinin yanında kaldığını söyledi. Kızının kaybolduğunu, ablasından öğrenen Mehmet Bey, eski eşini arayamadığını çünkü numarasının değiştiğini ifade etti. Kayıp başvurusunun da olduğundan bahsetti. 18 yaşındaki Kader'le ilgili bilgisi olanların ulaşması beklendi. Mehmet Bey'in bir küçük kızı da olduğunu, onu da beş senedir görmediğini belirtti. Kızına seslenen Mehmet Bey, eski eşinin ayağının da sakat olduğunu söyledi.

18 yaşındaki Kader canlı yayında
Canlı yayında babasını görüp, kayınvalidesinin telefonundan programı arayan Kader, "Baba ben evlendim. 8,9 aylık evliyim." dedi. 17 yaşında kaçan Kader, 18 yaşına bastığında nişanlanıp, daha sonra da evlenmişti. Sivas'ta olan Kader, telefonu olmadığını bu nedenle de babasını arayamadığını söyledi. Dedesinden dolayı da babasını arayamadığını anlatan Kader, babasını televizyonda görünce şok olduğunu ifade etti. Sivas Gökçebostan'da oturan Kader, dedesinden çekinip babasını düğününe çağırmamıştı. Ankara'da oturan babasına ulaşamayan Kader'e babası "Benim numaramı biliyor musun?" dedi. Müge Anlı da canlı yayına telefonla bağlanan Kader'le konuştu. Kader, evliliğinde iyi ve rahat olduğunu söyledi. Müge Anlı Kader'in babasına dönerek, baldızı ve kayınpederi ile düzgün konuşmamasını ve sonra polise başvurmasını da eleştirdi. Babası teyzesine defalarca sorduğu halde kızının bilgisinin kendisine verilmediğini ifade etti. Program avukatları kayıp olayının 15 dakikada çözüldüğüne vurgu yaptılar.
Benim teyzem de kayboldu.

Teyzesinin isminin Hüsne Şahin olduğunu söyleyen Mehmet Şahin, Ankara Hacettepe Hastanesi'ne girişinin olduğunu ancak çıkışının olmadığını belirtti. Teyzesinin öldüğü söylenince babasının da ölüsünü sormadığını ve Sivas'a döndüğünü söyledi. 50 yıl önce Ankara'da hastaneye tedavi olmaya giden Hüsne Şahin için Ankara Mezarlıklar Müdürlüğü'ne seslenildi. Olayın üç dört yaşındayken olayın yaşandığını anlatan Mehmet Şahin teyzesinin fotoğrafını da gösterdi. Fotoğrafını gösterdiği Hüsne Şahin'i babasının hastaneye yatırdığını, sonra Sivas'a geçtiğini, sonra ölüm haberinin geldiğini söyledi. Babasının da ölü ya da diri bunu sormadığını da anlattı. Ankara'da mezarlıklar müdürlüğüne bakılabileceğini söyleyen Müge Anlı belki kimsesizler mezarlığına gömülmüş olabileceğini, belki de 5 sene sonra yerine başka bir kimsesizin daha defnedilmiş olabileceğini de söyledi..
Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor... Müge Anlı hafta içi her gün 10.00'da atv'de!

Haberin videosunu izlemek için tıklayın!

diğer haberler

Müge Anlı kayıp kızını 15 dakikada buldu
Osman Bey, Bizans prensesini kurtardı ama…
Dündar Bey'in gözyaşları sel oldu
18 yaşındaki Hayal Tik nerede?
Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'si Selin Yeninci'ye ödül!
atv ayların değil, yılların birincisi!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN