Mehmet Öz'den korona uyarıları!

Giriş Tarihi: 24 Mart 2020 17:33

Virüs ne zaman gidecek?

İlk olarak Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve neredeyse dünyanın dört bir yanına yayılan "Koronavirüs" salgınıyla ilgili ABD'de yaşayan kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, önemli uyarılarda bulundu. Dr. Halit Yerebakan'ın sorularını cevaplayan dünyaca ünlü Prof. Dr. Mehmet Öz, Amerika'nın bugünkü durumunu özetledi ve ABD'de alınan tedbirleri anlattı.

"Sokağa çıkma yasağı getirilmedi!"

Amerika'da iş yerlerinin kepenk indirdiğini anlatan Mehmet Öz, New York'ta hayatın durma noktasına geldiğini belirti. Öz, sokağa çıkma yasağı gelmedi ancak gidecek bir yer yok her yer kapatıldı, dedi.

İlaç bulundu mu?

Prof. Dr. Mehmet Öz, "Koronavirüs" ilacıyla ilgili Fransa'daki uzmanların yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 20 kişi üzerinde denenen ilacın 3 günde virüsü azalttığını söyleyen Öz, 6 gün içinde ise virüsün yok olduğunu aktardı. Gelişmeler yaşandığını anlatan Prof. Dr. Mehmet Öz, tedavi konusunda kesinleşen bir ilaç tedavisi olmadığını açıkladı.

Koronavirüs ne zaman yok olacak?

Açıklamalarıyla dikkat çeken Mehmet Öz, hijyen konusunun altını çizdi. 20 saniye el yıkamanın önemine değinen Öz, sabunun dezenfektandan daha çok işe yaradığını belirtti. Bir çok bilim insanıyla görüşen Mehmet Öz, merak edilen "Koronavirüs kaybolacak mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi. "Haziran'a kadar devam edecek, sonrasında dünya eski düzenine dönecek! Önümüzdeki kış bu virüsün tekrar çıkacak. Hiç olmazsa ilaçlarımız daha etkili olacak, hasta sayısı düşecek!"

diğer haberler

Mehmet Öz'den korona uyarıları!
Okulların açılması ertelendi mi?
Hasan Ay'ın katili kim?
Trabzon'da çamur seli şantiyeyi yuttu!
Kalbi duran epilepsi hastası 4 yaşındaki çocuğun yaşam savaşı!
Havai fişek patlaması: 3 şehit!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN