Bayramda sokağa çıkabilecek miyiz? Ramazan Bayramı ne zaman? 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2020 23:23

Corona virüsü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı DR. Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu sosyal medya hesabından paylaştı. Türkiye'de vaka sayısı son verilerde 144 bin 749 vefat sayısı ise 4 bin 007 olarak açıkladı.Kademeli olarak normalleşmeye başladığımız şu günlerde vatandaşlar Ramazan Bayram'ında sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. 'Ramazan Bayramı ne zaman?', 'Ramazan Bayramı'nda 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?'

Ramazan Bayramı ne zaman?

23 Mayıs Cumartesi günü Arefe, bayram ise 24 Mayıs Pazar başlayacak. 26 Mayıs Salı günü Ramazan Bayramı'nın son günü olacak.1 Haziran'dan itibaren bir çok yasağın kalkacağı biliniyor. Peki Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Türkiye'de mi yoksa yine 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta mı sokağa çıkma yasağı uygulanacağı henüz bilinmiyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla alakalı Pazartesi açıklama yapması bekleniyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde verilecek kararla ilgili şunları söylemişti. "İnsan hareketliliğini ne kadar azaltırsak, salgının yayılma zincirini o derece hızlı ve etkin kırabiliriz. Salgının kontrol altına alınmasında insanların kalabalık şekilde bir arada bulunduğu okullar, kimi işletmeler, spor tesisleri gibi yerlerdeki faaliyetlere ara verilmesinin büyük katkısı olmuştur. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz."

diğer haberler

Bayramda sokağa çıkabilecek miyiz? Ramazan Bayramı ne zaman? 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN