Koronovirüs Türkiye tablosu 14 Mayıs Perşembe... Vaka sayısı ne kadar oldu? Vefat sayısı kaç? Dünya genelinde vaka sayısı kaç?

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2020 21:53

Dünyanın koronavirüsle mücadelesi devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 buçuk milyona yaklaştı. Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki vakalara ilişkin veriler derlendiği Kovid-19'a yakalanan kişi sayısı 4 milyon 446.979 oldu. Virüs yüzünden vefat edenlerin sayısı 298. 447 bin olarak kayıtlara geçti.

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklama!

Vaka sayısı ne kadar oldu? Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada tedavinin hiç bir zaman bulunamayacağını duyurdu. Aynı açıklamaya göre aşı ise 5 yıl sonra bulunabilir. Yeni tip koronavirüs vakaları en fazla ABD'de görüldü. ABD'de 1 buçuk milyona yakın kişi virüse yakalandı.84 bin 705 kişi Amerika'da koronavirüs yüzünden hayata gözlerini yumdu. Koronavirüsle mücadeleyi iyi yönetemediği için eleştirilerin hedefi olan Donald Trump ise Dünya Sağlık Örgütü'ne ve Çin'e yüklendi. ABD'nin ardından en fazla vaka görülen ülkeler sırasıyla İspanya, Rusya, İngiltere, İtalya, Brezilya, Fransa ve Almanya oldu.

Türkiye'de koronavirüs tablosu!

Sağlık Bakanı DR. Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Toplam test sayısında 1,5 milyonu geçtik. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Toplam vaka sayımızda iyileşme oranı %71,8. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe" dedi. Türkiye'de vaka sayısı son verilerde 144 bin 749 vefat sayısı ise 4 bin 007 olarak kayıtlara geçti.

diğer haberler

Koronovirüs Türkiye tablosu 14 Mayıs Perşembe... Vaka sayısı ne kadar oldu? Vefat sayısı kaç? Dünya genelinde vaka sayısı kaç?
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN