Cami özlemi bitiyor! Camiler ne zaman açılıyor?

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2020 22:33

Türkiye kademeli olarak normalleşmeye devam ediyor. Nikah salonları haziranda, düğün salonları temmuzda belli kurallar eşliğinde açılacak. Kara, deniz, tren ve havayolu seferleri mayıs sonu kısmi olarak başlayacak. Belli gün ve saatlerde sokağa çıkabilen 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı 27 Mayıs'ta tamamen kalkacak. Otel ve pansiyonlar 27 Mayıs'ta müşteri kabulüne başlayacak.Cami özlemi 12 Haziran'da bitiyor. İlk aşamada sadece avlular ibadete açılacak.

12 Haziran'da camiler ibadete açılıyor!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 16 Mart'tan bu yana kapalı olan camilerin 12 Haziran'da yeniden ibadete açılacağını söyledi. Erbaş, namazların cami avlularında kılınacağını belirtti. Erbaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında ibatede kapatılan camilerin ne zaman açılacağını açıkladı. Camilerin avlularında sosyal mesafe korunarak namaz kılınmaya başlanacak. Bu takvime göre 4 hafta sonra Cuma günü namaz cemaatle birlikte kılınacak.

atv Haber, Türkiye'nin ve dünyanın sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya devam ediyor.

diğer haberler

Cami özlemi bitiyor! Camiler ne zaman açılıyor?
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN