Çin'de ikinci dalga korkusu!

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2020 21:33

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid -19 salgınında ikinci dalga endişesi yaşanıyor. Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgının ortaya çıktığı Çin'de yeni gelişmeler yaşanıyor.

Çin yeniden koronavirüse teslim mi oluyor?

Yeni vakaların ortaya çıkmaya başladığı Wuhan'a komşu şehirlerde yeni vakalar ortaya çıkmaya başladı. Wuhan'da 11 milyon Çinli test için sıraya girdi. 3 milyon kişinin testi tamamlandı.Jilin bölgesinde yer alan, 4 milyondan fazla nüfusuyla Jilin şehri koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sınırlarını kapattıldı ve toplu taşımaya ara verildi. Jilin yerel yönetiminden yapılan açıklamada; tüm sinemaların, internet kafelerin, kapalı spor salonların, ve kapalı eğlence mekanları kapatıldığı duyuruldu. Yerel yönetim aynı zamanda, şehir sakinlerinin sadece, son 48 saat içinde Covid-19 için negatif test sonucu aldıklarını ve belirtilmemiş bir 'katı öz izolasyon' dönemi tamamladıklarını kanıtlayan bir rapor almaları durumunda şehiri terk edebileceklerini söyledi.

atv Haber, Türkiye'nin ve dünyanın sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya devam ediyor.

diğer haberler

Çin'de ikinci dalga korkusu!
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN