“Kim Milyoner Olmak İster”e yarışmacı Mustafa Keskin ve can yoldaşı “Tabs” damgasını vurdu!

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2020 10:02

Yarışmaya köpeği Tabs ile katılan 28 yaşındaki Mustafa Keskin, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu 11 yaşından beri görme engelli ve son bir buçuk senedir köpeği Tabs'in rehberliğinde hayatına devam ediyor.

Mustafa Bey, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve şu anda bir firmada avukat olarak çalışıyor. Köpeği Tabs'in kendisine iş, okul ve ev gibi hayatın bütün alanlarında rehberlik yaptığını söyleyen Mustafa Bey, Tabs ile birlikte duruşmalara katıldığını, minik dostunun adliye koridorlarında da popüler olduğunu söyledi. Aynı zamanda rehber köpeklerin eğitimi konusuna da değinen Mustafa Bey, Tabs'ın iyi bir eğitimden geçtiğini, bu eğitim doğrultusunda Tabs'ın ev, iş ve okul güzergahlarını ezbere bildiğini, aynı zamanda asansör, kapı veya merdiven gibi komutları algılayıp kendisini o yönlere götürebildiğini söyledi.

Mustafa Bey yarışmadan 60.000 TL ödül kazandı. Bu parayı kardeşinin eğitim hayatı ve köpeğiyle çıkacağı Avrupa seyahati için kullanmak istediğini söyledi.

diğer haberler

“Kim Milyoner Olmak İster”e yarışmacı Mustafa Keskin ve can yoldaşı “Tabs” damgasını vurdu!
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN