20 Mayıs koronavirüs tablosu! Koronadan toplamda kaç kişi öldü? İyileşen hasta sayısı kaç oldu? Salgın ne zaman bitecek?

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2020 14:40

Sağlık Bakanı DR. Fahrettin Koca koronavirüs hakkında her gün halkı bilgilendirmeye devam ediyor. Bakan Koca akşam saatlerinde iyileşen, vefat eden hasta, entübe ve yoğun bakımda hasta sayısı hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunuyor. İşte 19 Mayıs korona tablosu...

140 ülkede görülen koronavirüsle mücadele tüm dünyada devam ediyor! Corona tablosu her geçen gün olumluya giden Türkiye'de yeni vaka sayısı ne kadar oldu? İşte coronayla ilgili merak edilen soruların yanıtları...

19 Mayıs koronavirüs tablosu!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de koronavirüsle savaşını sürdürüyor. Sağlık Bakanı DR. Fahrettin Koca, corona virüs günlük tablo verilerine ilişkin son dakika gelişmelerini her gün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından paylaşıyor. Sokağa çıkma yasağının dördüncü günü olan 19 Mayıs'ta Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de son 24 saatte bin 22 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ilk kez 30'un altına düşerek 28 kişi olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı yüz elli bir bin 615, can kaybı dört bin 199 oldu. 19 Mayıs'ta bin 318 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı yüz on iki 895 oldu. Peki, koronavirüste Türkiye vaka, ölüm ve iyileşen hasta sayısı kaç oldu?

Corona virüste son durum!

19 Mayıs'ta bir gün öncesine göre vefat sayısı 3 kişi azalırken, vaka sayısında 136 kişi azalma görüldü. Fahrettin Koca,sosyal medya paylaşımında; "Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı düşüyor.İyileşen hasta sayımız öngörülen seviyede. Hayat tarzımız kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir. Bakan Koca sosyal mesafe ve maskenin önemine de dikkat çekti. 20 Mayıs koronavirüs tablosunun akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 320 bin 189´a, virüs tespit edilen kişi sayısı 4 milyon 894 bin 278´e oldu. Dünya genelinde salgını yenmeyi başaran kişi sayısı ise 1 milyon 908 bin 111´e yükseldi.

diğer haberler

20 Mayıs koronavirüs tablosu! Koronadan toplamda kaç kişi öldü? İyileşen hasta sayısı kaç oldu? Salgın ne zaman bitecek?
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN