Bursa'da pes dedirten olay! Bursa'da maske takma zorunluluğu getirildi! Hem maske takmadı, hem cezaya direndi!

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2020 21:53

Bolu'da genç bir kadın maske takmak istemeyince 392 TL ceza yedi. Bursa Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı yeni tedbirlerle, riskli cadde ve alanlarda, iş yerlerinde ağzı ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunlu hale getirildi.

Bursa Valiliği'nden yapılan duyuruda;

"Koronavirüs salgının görüldüğü andan itibaren Sağlık bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararları uygulamaya geçirilmiştir.

Bu kapsamda; İl Hıfzısıhha Kurulumuzun 21.05.2020 tarih ve 57 sayılı kararı ile;

İlimizin tüm ilçelerinde, koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak ekte yazılı cadde ve alanlarda vatandaşların, iş yeri sahipleri ve çalışanlarının, ağzı burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Tıbbi süreç izlenerek diğer bölgelerde de uygulama konusunda karar alınabilecektir."

Hem maske takmadı, hem cezaya direndi!

Riskin yüksek olduğu bazı illerde maske takma zorunluluğu bulunduğunu açıklamıştı. Bolu'da genç bir kadın maske takmak istemeyince 392 TL ceza yedi. Kimliğini vermek istemeyen kadın bekçilerle uzun süre tartıştı. Sorumsuz kadın gözyaşlarına boğuldu.

diğer haberler

Bursa'da pes dedirten olay! Bursa'da maske takma zorunluluğu getirildi! Hem maske takmadı, hem cezaya direndi!
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN