Canlı yayının vazgeçilmez konukları, “Kediler”

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2020 12:36

atv Yenibosna Stüdyoları'nda canlı yayınlanan "Nihat Hatipoğlu ile Sahur" programının dünkü yayına kediler konuk oldu. Hatipoğlu'nun izleyicilerden canlı bağlantılarla gelen soruları yanıtladığı esnada masasında bir kedi yavrusu belirdi. Hatipoğlu, "Meşhur kedilerimiz yine stüdyodalar. Bunlar bizlerle birlikte burada bir ailenin parçası. Kardeşleri de var, nöbetleşe stüdyoyu ziyaret ediyorlar. Elimizden geldiğince besleyip bakıyoruz onlara. Allah'ın hayvanlarına merhamet etmek iyidir, güzeldir. Peygamber Efendimiz 'kediler evin tavafıdır, bir parçasıdır' diyor. Kedilerle ilgili çok soru soruyorsunuz haram mıdır? Diye. Onların artığı bile dinen haram değildir. Bu nedenle onlara bakabilir, besleyebilirsiniz" diyerek hayvanlara karşı olması gereken davranışlara bir kez daha dikkat çekti.

Kınadığımız şeyleri yaşar mıyız?

Hatipoğlu'na gelen sorulardan biri ise "Kınadığımız şeyleri yaşar mıyız?" sorusu oldu. Hatipoğlu; bir Müslüman, bir başkasının davranışını, herhangi bir özelliğini kınayan, ayıplayan bir davranışta bulunursa, onun da bu durumu yaşamadan ölmeyeceği şeklinde bir rivayet vardır. Bir insanın hatası, kusuru var ve bunu onu ayıplar kınarsa kendisi de yaşar. Başkasının haliyle, eksiğiyle açığıyla meşgul olmak gereksiz bir davranıştır." diyerek kişinin kendisinden başka kimseyle meşgul olmaması gerektiğini söyledi.

diğer haberler

Canlı yayının vazgeçilmez konukları, “Kediler”
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN