HES uygulaması nasıl kullanılır? HES kodu nasıl alınır? Yolculukta HES kodu dönemi!

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2020 21:00

HES ne demek? HES uygulaması nasıl kullanılır? HES kodu nasıl alınır? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. HES Koduyla nasıl yolculuk yapılır? Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması üzerinden mesajla kod iletilir.

HES kodu nasıl alınacak? Sağlık Bakanı DR. Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapmış ve HES uygulamasıyla şehirler arası yolculuk yapılacağını duyurmuştu. HES kodu alma ekranı bugün erişime açıldı. HES uygulaması nasıl kullanılır? HES kodu nasıl alınır? Yolculukta HES kodu dönemi!

HES kodu nasıl alınır?

Kontrollü hayatımıza yeni bri uygulama daha girdi. Şehirler arası yolculuk yapmak isteyenler artık HES koduyla yolculuk yapabilir. Yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar akıllı telefon üzerinden "Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması" üzerinden ya da kısa mesaj yoluyla HES kodu alabilir. HES koduna, "Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması üzerinden "HES kodu işlemleri" bölümüne girilerek ulaşabilirsiniz. İşlemin ardından "HES kodu oluştur" butonuna tıklayarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturulur. Bir kişi birden çok kez kod alabilir. Kodlar ayrıca SMS olarak telefona mesaj yoluyla da alınabilir. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılarak 2023'e SMS olarak atarak kodunuza ulaşabilirsiniz. E- Devlet üzerinden de kodunuza ulaşabilirsiniz. Uygulama sayesinde yolcular takip edilebilecek gerekirse test yapılabilecek.

diğer haberler

HES uygulaması nasıl kullanılır? HES kodu nasıl alınır? Yolculukta HES kodu dönemi!
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN