İstanbul'da virüs gölgesinde bayram alışverişi! Çarşı, pazar ve AVM'lerde bayram yoğunluğu!

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2020 23:00

Bayram alışverişi pazarcıların yüzünü güldürdü!

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşı alışveriş telaşı sardı. İstanbul'da çarşı ve caddelerde kalabalık dikkat çekerken, bazı vatandaşların sosyal mesafeyi koruyamadığı ve maske takmadığı görüldü. Koronavirüsle mücadelede tablo her gün olumluya giderken, kimi vatandaşların rehavete erken kapıldığı gözlendi. Kimiler kurallara uyarken, kimileri alışveriş uğruna canını hiçe saydı.

Pazarda bayram telaşı!

Yarın gece 00.00'dan itibaren sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor ancak bayram alışverişi korona dinlemedi. Alışveriş yapmak isteyenler çarşı pazara akın etti. Mağazalara göre daha uygun fiyatlı olan pazarları tercih edenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Vatandaşın yoğun ilgisi pazarcıların yüzünü güldürdü. Fiyatların mağazalara göre daha uygun olmasıysa İstanbul'da pazarları gözde yaptı.

AVM önünde uzun kuyruklar oluştu!

Bazı vatandaşların ise alışveriş için tercihi 11 Mayıs'ta faaliyete başlayan Alışveriş Merkezi (AVM)'ler oldu. Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar (AVM) önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Açıldığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören mağazalar yine kural bozmadı.

atv Haber, Türkiye'nin ve dünyanın sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya devam ediyor.

diğer haberler

İstanbul'da virüs gölgesinde bayram alışverişi! Çarşı, pazar ve AVM'lerde bayram yoğunluğu!
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN