Tatilcilere müjde! Ne zaman tatile çıkabileceğiz? Seyahat iznini nasıl alacağız? Hangi şehirlere seyahat edebileceğiz?

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2020 23:35

Bayramdan sonra seyahat yasağı kalkacak mı? Tatil amaçlı özel izin belgesi nasıl alınacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edileceğini açıklamıştı. Yaz aylarının gelmesiyle tatilciler tatil planlarını yapmaya başladı? Peki ne zaman tatile çıkabileceğiz? Seyahat izinleri ne zaman nasıl alacağız?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan müjde!

Seyahat izninin tüm şehirlerde açılması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy geçtiğimiz günlerde müjdeyi verdi. Bayramdan sonrayı işaret eden Bakan Ersoy: " Haziran başı itibarıyla geçerli olacak bu izin belgesiyle 3-4 Haziran gibi İzmir yolcu almaya başlar." ifadesini kullandı.

Seyahat izinleri ne zaman açılacak?

Tatilcilere müjde! Ne zaman tatile çıkabileceğiz? Seyahat iznini nasıl alacağız? Hangi şehirlere seyahat edebileceğiz? Bayramdan sonra seyahat yasağı kalkacak mı? Tatil amaçlı özel izin belgesi nasıl alınacak? 18 Mayıs'ta Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır." dedi. Bu kapsamda, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zongultak'ta kara, hava ve deniz yolu ile giriş çıkışın durdurulduğunu duyurmuştu. Başkan Erdoğan'ın 3 Haziran Çarşamba gece yarısına kadar uzatılan giriş- çıkış yasağı sonrası için yapacağı açıklama merak konusu oldu.

diğer haberler

Tatilcilere müjde! Ne zaman tatile çıkabileceğiz? Seyahat iznini nasıl alacağız? Hangi şehirlere seyahat edebileceğiz?
Esra Erol'da gergin anlar! Eski eşler arasında bitmeyen hesaplaşma! Esra Erol kesintisiz izle! Esra Erol 4 Haziran Perşembe
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe neler oldu? Çağla Tuğaltay cinayetinde flaş gelişme!
Ayşe Altuntaş nerede? Görgü tanığı konuştu! Müge Anlı son bölüm izle! Müge Anlı 4 Haziran Perşembe 2020!
Müge Anlı, Saliha Barutçu'nun yıllardır görmediği oğlu Zülfikar Şah Yılmaz’ı buldu! Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 4 Haziran Perşembe!
Müge Anlı "Yılın en yaratıcı 50 Listesi'nde!"
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN