Havai fişek fabrikasında patlama! İhmal var mı?

Giriş Tarihi: 03 Temmuz 2020 17:20
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020 19:52

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında bugün saat 11.15 sularında patlama meydana geldi. Patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, biri ağır 97 kişi de yaralandı.

Sakarya'da korkutan patlama!

110 ton patlayıcının olduğu fabrikadaki patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyulurken bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. 190 kişinin içeride olduğu fabrikadaki yangın ekiplerinin havadan ve karadan müdahalesiyle ancak söndürülebildi. Olay sonrası 3 Bakan, Başkan Erdoğan'ın talimatıyla Sakarya'ya gitti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "186 kişi çalışıyordu, 100'üne ulaştık 20'si işe gelmemişti" dedi ve duman konusunda uyarıda bulundu. Kontrol altına alınan patlama sonrası soğutma çalışmaları sürüyor.

Bu ilk patlama değil!

atv Haber olay yerine gitti. aynı fabrikada 2009 ve 2014 yıllarında yine patlama olduğu öğrenildi. Sakaryalılar'ın zehirli dumana karşı camlarını açmaları konusunda yetkililer uyarıda bulundu.

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

atv Haber, Türkiye'nin ve dünyanın sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya devam ediyor.

atv Resmi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin Tıklayın!

diğer haberler

Havai fişek fabrikasında patlama! İhmal var mı?
Yıllar sonra ailesinin kökenini Kapadokya'da öğrendi!
Müge Anlı'nın muhteşem sezon finalinde neler yaşandı?
"Müge Anlı ve Dostları Aşevi" büyümeye devam ediyor!
Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 23 Temmuz Perşembe neler oldu?
Yılların kuyumcusu milyonluk vurgun yapıp kaçtı!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN