Van'da uçak faciası!

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2020 17:02
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020 20:34
ABONE OL

Yürek yakan haber Van'dan geldi. Düşen keşif uçağındaki 2'si pilot 7 emniyet mensubu şehit oldu. Yere çakılan uçağın enkazına Artos dağının 2200 metre yüksekliğinde ulaşıldı.

13 Temmuz tarihinden itibaren özel bir ekip Van- Hakkari Bölgesi'de 2015 model uçakla keşifteydi. Yükselen uçak Artos Dağı'na çarparak düştü. Uçaktan sağ kurtulan olmadı.

Van'da keşif uçağı düştü: 7 şehit!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklama yaptı. "Saat 22.32 sıralarında en son Başkale üzerindeyken havalimanıyla, kuleyle irtibat sağlandı, dönüşte olduğunu ifade etti. Sonra 22.45 civarında da hem radar hem de iletişim tespiti tamamen kesildi. Saat 23.15 civarında bize böyle bir bilgi ama belki teknik bir aksaklık olacağı konusunda bir değerlendirme de yapılabilir. Bu esnada Gevaş civarında bir ihbar geldi. Uçağın alçaldığını ve gözden kaybolduğunu ifade eden bir ihbardı. Bunun üzerine aramalar o civarlarda tüm ekiplerimizle havadan ve karadan yapılmaya başlandı."

"2'si pilot olmak üzere kahraman 7 evladımızı kaybettik"

"Gece saat 03.00 civarında buradan oraya giden ekiplerimiz Artos Dağı'nın 2 bin 200 rakımına uçağımızın çarparak kırıma uğradığını ve 2'si pilot olmak üzere kahraman 7 evladımızı kaybettiğimizi bize bildirdiler. Şu an oradalar, biz de oraya geçeceğiz. Görev şehitlerimiz. Allah rahmet eylesin, milletimizin başı sağ olsun."

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

atv Haber, Türkiye'nin ve dünyanın sıcak gündemini aktarırken, hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi olmaya devam ediyor.

atv Resmi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin Tıklayın!

diğer haberler

Van'da uçak faciası!
Aşı ile ilgili merak edilenler!
Alışılmış aşılardan tamamen farklı!
"Normal hayata dönüş 2021 kışında!"
Son dakika: Aşı çalışmalarında yeni gelişme!
Fabrikalar meslek okulu oluyor!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN