Hamilelik olasılığını arttıran besinler

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2020 14:59
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020 15:01
ABONE OL

Bebek sahibi olamayan çiftler gelişen tıp sayesinde bu özlemlerine çok daha rahat kavuşabiliyorlar. Uzmanlara göre süreci hızlandırmanın başka yolları da var. Peki nasıl?

Araştırmalar her 6 çiftten birinin bebek sahibi olmakta zorlandığını gösteriyor. Peki ama hangi meyve, sebzeler gebelik şansını arttırıyor? Aile Hekimi Dr. Murat Berksoy anlatıyor: "Gebe kalmakta güçlük sebebi embriyolardaki genetik bozukluğa bağlı. Genetik bozukluğu azaltan en önemli gıdalar, yeşil yapraklı sebzeler. Bunların içinde en güçlüsü teredir. Mümkün olduğunca bol yemek lazım. 10-15 dal hem anne hem baba adayları brokoliyi sık sık tüketmelidir. Kötü östrojenin vücuttan atılması için çok önemli gıdadır. Bunun yanında Brüksel lahanası ve kabağın da aynı özelliği vardır. Çok fazla pişirmeden salatanın içinde kullanmak gerekir.

Daha hızlı daha kolay gebe kalmak için…
Dr. Murat Berksoy daha hızlı gebe kalmak isteyenlere hayvansal protein olarak balığı öneriyor. Uskumru, sardalya, istavrit, hamsi en iyi örnekleri teşkil ediyor. Gebelik şansını arttırmada meyvelerin de rolü büyük. Avakado, nar da gebe kalmak isteyenler için uygun besin değerlerini taşıyan meyvelerin başında geliyor.

diğer haberler

Hamilelik olasılığını arttıran besinler
2011’de kurulan ve Birleşmiş Milletlere en son üye olan ülke hangisidir?
Türkçedeki ay adlarından hangileri Latince kökenlidir?
Afrin'de Hain Saldırı: 1 Asker Şehit
Dehşete düşüren cinayet Kerem Durur’a ne oldu?
Kuruluş Osman'ın Göktuğ'u Burak Çelik: ''Setimiz şampiyonlar ligi gibi''
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN