Makbule Sarı cinayeti çözüldü. Detayları Müge Anlı anlattı

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2020 12:40
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020 10:52
ABONE OL

Müge Anlı'da gündeme gelen Ordu'da 14 Kasım Cumartesi akşamı domuz bağı ile bağlanmış ve bir çarşafa sarılı halde ölü olarak bulunan Makbule Sarı(74) cinayeti çözüldü. Korkunç cinayetin katil zanlıları dayı-yeğen çıktı. Yakalanan katil zanlıları cinayeti itiraf etti. Katillerin 74 yaşındaki Makbule Sarı'yı çuvalı çöpe atma anı görüntüleri ortaya çıktı. Müge Anlı tüm detayları açıkladı.

Ordu'nun Korgan ilçesinde 74 yaşındaki Makbule Sarı yalnız yaşadığı evinde domuz bağı ile bağlanmış bir şekilde ölü bulunmuştu. Sarı'nın yakınları Müge Anlı'ya başvurmuştu. Korkunç cinayetin zanlıları bulundu, cinayetin detayları ortaya çıktı. Cinayetin zanlıları Hayrettin Görgülü (27) ve yeğeni Serkan Uluz (23) olduğu ortaya çıktı , zanlılar tutuklanarak Ünye M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi

Her şey kayıtlarda
74 yaşındaki Makbule Sarı katil zanlıları kameralara yakalandı. Kamera kayıtlarında Makbule Sarı'nın evinin yakınlarında Hayrettin Görgülü ve yeğeni Serkan Uluz'ın şüpheli hareketleri tespit edildi. Bölgedeki kamera kayıtları saniye saniye incelendiğinde şüphelilerin Makbule Sarı'nın evinden çaldıkları bir çuval fındık ve eski televizyonu taşırkenki görüntülerine ulaşıldı. Kayıtlarda şüphelilerin cinayetten önce araç kiraladıkları ve yakalanmamak için çaldıkları televizyonu çöp konteynerine attıkları görüldü.

Sorguda itiraf
Gözaltına altına alınan dayı yeğen ifadelerinde domuz bağı kullandıkları cinayeti itiraf etti. Cinayetten sonra da 600 lira para, 1 çuval fındık ve evdeki televizyonu çaldıklarını belirttiler. Katil zanlıları tutuklanarak cezaevine konuldu.

Müge Anlı cinayetin detaylarını anlattı
Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Müge Anlı cinayet anını şöyle anlattı:
"Makbule Sarı, konuşkan bir kadınmış. Kışı geçirmek için odun satın almak istiyor. Karşıda da komşularının odunlarını kesiyorlar. Oraya gidiyor. Orada yaklaşık 25 kişi çalışıyor. Odunlarını alırken '500-600 bin lira kadar param var bir ev almak istiyorum. Etrafınıza bir bakının' diyor. Dayı yeğen aralarında bir plan yapıyorlar. Bir araba kiralıyalım. Paraları da yok. Evdeki televizyonlarını satıyorlar o parayla araba kiralıyorlar. Makbule Sarı'nın kapısını çalıyorlar, o kapıyı açmıyor. Kapıyı açayınca 'Biz orman işletmeden geliyoruz. Bahçende odunlar var kaçak mı sana bunu soracağız' diyorlar. Sarı, kapıyı açıyor. Parayı arıyorlar Sarı'nın ellerini ayaklarını bağlıyorlar. Makbule Sarı yine paranın yerini söylemiyor. Para yok ortada. Evde 600 lira para buluyorlar. Fındık ve televizyonu alıp gidiyorlar. Fındığı satıyorlar. Televizyonu da çöpe atıyorlar."

diğer haberler

Makbule Sarı cinayeti çözüldü. Detayları Müge Anlı anlattı
Müge Anlı fırtınası devam ediyor
Kerem Durur olayı Müge Anlı tarafından çözülüyor
14 yaşındaki Eyüp bulundu
Bir mucize daha gerçek oldu
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN