İhanetin pençesine düşen Bamsı Bey şehit mi oluyor?

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2021 22:22
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021 22:22
ABONE OL

‘Kuruluş Osman’ın heyecanla takip edilen 45’inci bölümünde, Çömlekçi İdris’in ihanetiyle Nikola’nın hazırladığı tuzağa düştü.

Kullandığı merhemle Bamsı Bey'in elini yeniden kullanabilmesini sağlayan Çömlekçi İdris, merhemin bittiği ve yolların güvenli olmadığı bahanesiyle Bamsı Bey'i obadan çıkarmayı başardı. Papa'nın ajanları ile işbirliği yapan Çömlekçi İdris, Bamsı Bey'i Nikola ve askerlerinin kurduğu tuzağa çekti.

Nikola ve askerlerini karşısında görünce kılıcına davranan ve Çömlekçi'yi korumaya çalışan Bamsı Bey, Nikola'nın "Sürüden ayrılan ihtiyar geyiklerin başına ne gelir bilir misin? Bir elini senden aldılar… Ötekini de ben alacağım…" sözlerine "Yüreğin varsa gel de beni kendin al Nikola!" diyerek yanıt verdi.

Bamsı Bey, Nikola'nın askerlerine kahramanca direnirken, korumak için canını siper ettiği Çömlekçi İdris tarafından sırtından hançerlendi.

Nikola, Çömlekçi'nin ihanetini "Papanın şanlı casusu kayının koca ihtiyarını devirdi demek" sözleriyle kutladı.

Bamsı Bey, kendisine kurulan tuzaktan sağ kurtulabilecek mi? Osman Bey, Bamsı Bey'in tuzağa düşürüldüğünü öğrendiğinde ne yapacak? Çömlekçi İdris'in ihaneti ortaya çıkacak mı? Nikola, Kayı Obası ve Osman Bey'e düzenlediği saldırıda başarıya ulaşabilecek mi? Papa'nın ajanları emanetleri ele geçirebilecek mi?

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın 45'inci bölümü de seyirciden büyük ilgi görürken, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

diğer haberler

İhanetin pençesine düşen Bamsı Bey şehit mi oluyor?
Çömlekçi İdris’i kim vurdu?
Türkiye ''Kuruluş Osman'' izledi
Selcan Hatun obaya veda etti, gözyaşları sel oldu
Şeyh Edebalı'dan kıssası dinleyenleri derinden etkiledi
Kuruluş Osman kadrosuna bir usta oyuncu daha
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN