Targun'un ölümü 'un elinden oldu

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2021 21:41
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021 21:41
ABONE OL

’ın heyecanla takip edilen 46’ncı bölümünde, emrindeki Kuman askerleri ile Kayı Obası’nı basarak Türk kağanlarının emanetleri ve esirlerle birlikte kaçan Targun, kendi sonunu hazırladı.

Kuman obasının başına geçtikten sonra Nikola ile ittifaka girip 'e savaş açan Targun, Kayı Obası baskınında başı çekerek kutsal emanetleri ele geçirmiş ve , Gonca Hatun, Hazal Hatun ve Dündar Bey'i esir alarak obadan kaçmayı başarmıştı.

Bala Hatun'u ortadan kaldırmayı kafasına koyan Targun izini kaybettirdikten sonra ilk fırsatta infazı gerçekleştirmek istedi. Kılıcını çekerek Bala Hatun'a "Beyine bir varis, bir oğul veremiyorsan yaşamanın da bir anlamı yok değil mi" diyen Targun, ellerinin bağlı olduğunu düşündüğü Bala Hatun'un sürpriz hamlesi ise neye uğradığını şaşırdı.

Osman Bey'in Targun'un yanına yerleştirdiği Göktuğ, Bala Hatun'un iplerini kesmiş ve ona bir hançer vermişti. Bala Hatun, düşmanının şaşkınlığından faydalanarak Targun'u alt etti ve "Nankörlüğün sonu ölümdür" diyerek son sözü söyledi.

Liderlerinin öldürüldüğü gören Kuman askerleri Bala Hatun'a doğru saldırıya geçerken, karşılarına Göktuğ çıktı. Göktuğ, Bala Hatun'u canı pahasına savunurken, Osman Bey ve alplerle birlikte yetişip ikiliyi kurtarmayı başardı.

Yapımcılığını 'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle 'in üstlendiği ''ın 46'ncı bölümü de seyirciden büyük ilgi görürken, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Etiketler: Mehmet Bozdağ, Burak Özçivit, Osman Bey, bala hatun, malhun hatun, kuruluş osman

diğer haberler

Targun'un ölümü Bala Hatun'un elinden oldu
Çömlekçi İdris’i kim vurdu?
10 yıl sonra aydınlatılan kadın cinayeti
Güldane Biçer olayında son durum! Osman Biçer itiraf etti!
Türkiye ''Kuruluş Osman'' izledi
Kayı Alpleri Bizans güçleri ile karşı karşıya geldi
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN