leri Bizans güçleri ile karşı karşıya geldi

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2021 23:40
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021 23:40
ABONE OL

‘Kuruluş Osman’ın 47’nci bölümünde, ’nın Konstantinopolis’e gideceği istihbaratını alan , Bizans güçlerini pusuya düşürmek için harekatı adım adım planladı.

Bizans güçlerini Ermenibeli mevkiinde karşılamaya karar veren , alplerini stratejik noktalara yerleştirdi. Savaş öncesinde alplerine "Yiğitlerim… Bamsı Beyin de dediği gibi iş ne kadar uzarsa, o kadar tehlikedir. keferesinin kellesini alıp, tez vakitte çıkmamız icap eder. Şehit vereceğiz bilesiniz… Öleceğiz bileseniz… Lakin, Ertuğrul Gazi sancağını yere düşürmeyeceğiz!" sözleriyle seslenerek gaza hazırladı.

Nikola ise Osman Bey'in kendisini pusuya düşürme planını Papa'nın ajanları Melik ve Süleyman'dan öğrenmişti. Bizans yürüyüş kolu pusu noktasına geldiğinde Osman Bey'in emriyle Kayı okçuları ortaya çıktı. Bizans kuvvetleri ok yağmuru altında savaş düzeni almaya çalışırken, Osman Bey ve leri saldırıya geçti.

Sayıca üstün olduğu mücadelede Nikola'yı nihayet ele geçirdiğini düşünen Osman Bey, Flatyos'un büyük bir kuvvetle savaşa katılması ile büyük şok yaşadı. Aldığı istihbaratı değerlendiren Nikola, Osman Bey ve Kayı alplerini tuzağa çekmişti. Kayıları çembere alan Flatyos, attığı okla Bayhoca'yı sırtından vurdu ve hemen ardından askerleri ile birlikte saldırıya geçti…

Yapımcılığını 'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle 'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın 47'nci bölümü de seyirciden büyük ilgi görürken, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Etiketler: Mehmet Bozdağ, Burak Özçivit, Osman Bey, Nikola, Kayı Alp

diğer haberler

Kayı Alpleri Bizans güçleri ile karşı karşıya geldi
Emel paraları yaktı
Kardeşlerim zirveye adını yazdırdı!
Maraşlı'da beklenen an geldi!
Fatih, Beyza'nın katillerinin kim olduğunu anlar! Akıncı 16. Bölüm
Kardeşlerim 9. Bölüm... Doruk, Asiye'ye duygularını söylüyor!
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN