'ın 55. Bölümünde neler olacak?

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2021 11:55
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021 12:55
ABONE OL

İkinci sezonunda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinden inmeyen , 21 Nisan Çarşamba saat 20:15’te heyecan ve aksiyon yüklü yeni bölümüyle atv ekranında olacak.

Dizinin 55'inci bölümünde Nikola'nın planlarını boşa çıkaran Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakına karşılık ölüm kalım savaşı verecek.

Osman Bey'in hamlesi dengeleri bozduruyor!

Nikola'nın Söğüt'e yapmayı planladığı baskını boşa çıkaran ve savaş meydanında Bizans ordusunun karşısına dikilen Osman Bey'in bu hamlesi, uç bölgesinde dengeleri bir kez daha değiştirir.

Yarhisar Halkı Osman Bey'e sığınıyor!

Moğolların baskısı nedeniyle ağır vergiler koyan Yarhisar, Tekfuru'nun gaddarlığı, Yarhisar halkının Osman Bey'e sığınmasına neden olur. Togay'ın sığınmacıların geri gönderilmesini talebini reddeden Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakının yeniden kurulmasına neden olur.

Malhun Hatun, Osman Bey ile birlikte savaşmak istiyor!

Osman Bey'e karşı kendi nökerlerinin yanında Bizans askerlerinin de emrine verilmesini sağlayan Togay, Kayı Obası'na karşı büyük bir harekat planlarken; bu savaşta Osman Bey'in yanında yer almak isteyen Malhun Hatun babası Umur Bey'le karşı karşıya gelir.

Cerkutay'ın akıbeti ne olacak?

Osman Bey, Nikola'ya karşı çıktığı savaş meydanından nasıl bir sonuçla dönecek? Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakına karşı nasıl tedbir alacak? Yarhisar halkının Kayı Obası'na sığınması uç bölgesinde dengeleri nasıl değiştirecek? Dündar Bey'in ölümü obada neleri değiştirecek? Osman Bey'e destek olmak isteyen Malhun Hatun, babası Umur Bey'i ikna edebilecek mi? Togay, Kayı Obası'na saldırmak için nasıl bir oyun kuracak? Nikola, Moğolları ittifaka nasıl ikna edecek? Söğüt harekatında kritik rol oynayan Cerkutay'ın akıbeti ne olacak?

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği '', atv ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Etiketler: kuruluş osman

diğer haberler

Kuruluş Osman'ın 55. Bölümünde neler olacak?
Osman Bey, Umur Bey'in karşısına dikildi
Cerkutay, Şeyh Edebalı'nın şahitliğinde Müslüman oldu
Osman Bey, Sultan'ın huzurunda Moğol Valisi'ne haddini bildirdi
Selçuklu Sultanı, Osman Bey'e hilat gönderdi!
“Türk’ten haraç istemek aslanın avına göz dikmektir”
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN